Opgraving in Venlo van start
Vandaag, maandag 25 augustus, is in Venlo de 3e opgraving van ‘Expeditie Limburg’ van start gegaan. De opgraving vindt plaats in de Frederik Hendrikkazerne, gelegen ten noorden van Blerick op de westelijke Maasoever. De archeologen hopen er in ieder geval de resten van het 17e eeuwsefort Sint-Michiel aan te treffen en wellicht ook Romeinse resten.
Impressie dag 1
Op de eerste opgravingsdag zijn de archeologen begonnen met het graven van 2 proefsleuven. Enkele weken geleden uitgevoerd vooronderzoek liet enkele duidelijke bodemsporen zijn, die overeen lijken te komen met delen van fort Sint-Michiel. Na vergelijking van enkele oude kaarten en het grondradaronderzoek zijn de proefsleuven uitgezet. Deze zijn beide gelegen op het exercitieterrein dat in het midden van het kazerneterrein ligt. Al direct kwamen er verschillende grondsporen naar boven, evenals een concentratie baksteen. Dit is wellicht doe hoek van een gebouw. De laatste vondst van de dag was een aardewerken scherf. Morgen wordt er verder gegraven.
Geïnteresseerden kunnnen de opgraving op dag 2, 26 augustus, tussen 16.00 en 18.00 bezoeken via de OOSTINGANG aan de Garnizoenweg.