Naar buiten op Open Monumentendag 8 en 9 september 2012
Dit jaar kunt u met Open Monumentendag niet alleen bij monumenten naar binnen, maar ook naar buiten: bijvoorbeeld het bronsgroene eikenhout in! Op zaterdag 8 en zondag 9 september kunt u ontdekken hoe natuur in ons land door de eeuwen heen is ontworpen, beheerd, gebruikt en gekoesterd. Met het thema Groen van Toen staat de relatie tussen het gebouwde monument en zijn groene omgeving centraal.
Ook in Limburg diverse activiteiten rondom thema Groen van Toen
Bron: persbericht Huis voor de Kunsten Limburg
Aanleiding hiervoor is het feit dat 2012 is uitgeroepen tot het Jaar van de Historische Buitenplaats. Alle groene monumenten komen in het tweede weekend van september aan bod: van hofjes tot plantsoenen, van begraafplaatsen tot kloostertuinen, van stadswallen tot stadsparken, van villaperken tot tuindorpen, van lanen tot houtwallen. In Limburg kunt u onder meer terecht in kasteelparken, buitenplaatsen, botanische tuinen, kruiswegparken, begraafplaatsen, forten en zelfs de tuin van de bisschop. Bovendien vindt de landelijke opening van Open Monumentendag dit jaar in Limburg plaats, namelijk in de landgoederenzone tussen Maastricht en Valkenburg.
Open Monumentendag is dé kans om een plek te bezoeken die anders niet voor publiek toegankelijk is of om mee te doen aan een bijzondere activiteit of rondleiding. Of het nu die geheime tuin is achter de kloostermuren, die gesloten villa aan het einde van de straat of dat monumentale pand in de stad, op Open Monumentendag kunt u de geschiedenis tot leven zien komen. Op 8 en 9 september zijn door heel Nederland meer dan vierduizend unieke monumenten voor iedereen gratis toegankelijk. Alle monumenten die meedoen, zijn herkenbaar aan de Open Monumentendag-vlag. Wat gaat u dit jaar ontdekken? Misschien vindt u wel iets nieuws in uw eigen buurt, of gaat u op verkenningstocht naar dat afgelegen dorpje. Kijk voor een overzicht van de open monumenten en activiteiten op www.openmonumentendag.nl. Een overzicht van de Limburgse activiteiten is te vinden in deze bijlage.