Modernisering Monumentenzorg (MoMo)
Inventarisatie reacties op visiedocument bij Erfgoed Nederland
Eind 2008 heeft minister Plasterk zijn visie Een lust, geen last. Visie op de modernisering van de monumentenzorg bekend gemaakt en het veld om reactie gevraagd. In het voorjaar zal OCW vervolgens een beleidsbrief naar de Kamer sturen.
In dat kader vond onder andere op 12 december 2008 de door het Ministerie van OCW en Erfgoed Nederland georganiseerde publieksbijeenkomst Modernisering Monumentenzorg plaats. Voor meer informatie download het Verslag publieksbijeenkomst Modernisering Monumentenzorg (MoMo).
Daarnaast heeft Erfgoed Nederland de publicatie Monumenten stemmen – Visies op de Modernisering van de Monumentenzorg uitgegeven, een bundel met visies op de monumentenzorg.
Erfgoed Nederland heeft als sectorinstituut ook een reactie gegeven. Erfgoed Nederland maakt de eigen reactie openbaar om te laten zien wat het sectorinstituut heeft geadviseerd.
Download
Reactie Erfgoed Nederland op visie Modernisering Monumentenzorg
Veel organisaties hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om hun commentaar te leveren. Een aantal van deze reacties heeft Erfgoed Nederland hieronder gebundeld.
Heeft uw organisatie een reactie geformuleerd en wilt u deze graag openbaar maken? Stuur deze dan naar Hiske Bienstman.
Reacties
Reactie Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG)
Reactie Interprovinciaal Overleg (IPO)
Reactie Federatie Grote Monumentengemeenten (FGM)
Reactie Bond Heemschut
Reactie Raad voor Cultuur
Reactie Gezamenlijke Provinciale Steunpunten Monumentenzorg