Ministerie onderzoekt ervaringen met Brim-subsidie

Het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap doet onderzoek naar de effectiviteit van de subsidieregeling voor het in stand houden van rijksmonumenten, het Besluit rijkssubsidiёring instandhouding monumenten (Brim).

Bron: www.cultureelerfgoed.nl



Binnenkort ontvangen 3.000 monumenteigenaren een uitnodiging om aan dit onderzoek mee te doen. De adressen zijn via een steekproef geselecteerd uit het Monumentenregister van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Uiteraard zullen de onderzoekers de gegevens anoniem verwerken en uitsluitend gebruiken voor dit onderzoek.

Met deze enquête wil het Ministerie van OCW onderzoeken of de eigenaar van een rijksmonument de Brim-regeling kent, of hij er gebruik van maakt en wat de ervaringen zijn. Het ministerie hecht hier veel waarde aan, omdat ze zo hoopt de regeling te kunnen verbeteren.

Onderzoeks- en adviesbureau PRC en Hylkema Consultants voeren het onderzoek uit in opdracht van het ministerie. De resultaten zullen deel uitmaken van een brief over de financiering van de monumentenzorg. Staatssecretaris Zijlstra stuurt deze brief rond de zomer naar de Tweede Kamer.

De subsidieregeling Brim is in 2006 ingevoerd om de planmatige instandhouding van rijksmonumenten te bevorderen en daarmee de noodzaak van grote, kostbare restauraties zo veel mogelijk te voorkomen.