Limburg: 6 jonge monumenten

Zes Limburgse gebouwen staan op de lijst van honderd wederopbouw-monumenten die minister Ronald Plasterk (Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen) gisteren bekend heeft gemaakt.

Bron: Dagblad De Limburger

Het gaat om de Gemeenteflat en bejaardenflat Aldenhof in Maastricht, het Missiehuis in Cadier en Keer, de St. Josephkerk en Annakerk in Heerlen en De Lichtenberg in Weert.
De honderd monumenten, waaronder Hoogovens in IJmuiden, het provinciehuis in Arnhem, de radiotelescoop in Dwingeloo en veel panden uit Rotterdam, stammen uit de periode 1940-1958. de lijst is samengesteld door de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten.
Van de Limburgse gebouwen is de Gemeenteflat van de Maastrichtse architect Frans Dingemans de oudste. Zij dateert uit 1950 en onderscheidt zich door voor die tijd opvallende moderniteiten als vuilstortkokers en liften. In Maastricht woedt een discussie of de flat opgeofferd moet worden voor de aanleg van de A2-tunnel. Nu het gebouw is aangemerkt als rijksmonument groeit de kans op behoud ervan.