Campagne Limburgse bibliotheken rondom de ‘Canon van Limburg’
Bron: E-limburgs
‘Van jagers tot internetters’ is een provinciebrede campagne die van 21 januari 2011 tot en met 30 april 2012 rondom de ‘Canon van Limburg’ georganiseerd wordt door de Limburgse bibliotheken. Deze campagne wordt gesubsidieerd door de Provincie Limburg.
Tijdens dit evenement worden de inwoners van Limburg via de bibliotheken bewuster gemaakt van de verschillende facetten van het Limburgse cultureel erfgoed. Erfgoed, dat vooral in onze provincie al eeuwenlang rijkelijk vertegen¬woordigd is. Deze culturele diversiteit biedt aanknopings¬punten voor een programmering die uiteenlopende doelgroe¬pen zal aanspreken. Denk daarbij onder andere aan jeugd-jongeren, ouderen, scholieren-studenten, ouders en leraren.
Vijf thema’s
Uitgangspunten voor de campagne vormen de vensters die in de ‘Canon van Limburg’ worden genoemd. Deze zijn onderverdeeld in vijf thema’s: Limburg werkt, Limburg woont, Limburg gelooft, Limburg geniet en Limburg vecht. De vensters en de thema’s worden op een eigentijdse wijze benaderd.
Diverse activiteiten
Het aanbod in ‘Van jagers tot internetters’ is breed en divers. Iedereen zal in de bibliotheek van januari 2011 tot en met april 2012 iets van zijn of haar gading rondom de geschiedenis van Limburg vinden; schrijvers, muzikanten, dichters en theater. Kijk vanaf 21 januari op www.vanjagerstotinternetters.nl voor de activiteiten. Deze variëren van een wervelende goochelshow tot het proeven van typische Limburgse gerechten uit de 18e eeuw.