Amateurgeoloog Sjeuf Felder (81) overleden
In zijn woonplaats Cadier en Keer is vrijdag op 81-jarige leeftijd amateurgeoloog Sjeuf Felder overleden. Felder geldt, samen met zijn broer Werner, als belangrijke pionier van de Limburgse geologische vereniging.
Bron: Limburgs Dagblad
Door: onze verslaggever
Na een werkzaam leven als ondergronds mijnwerker stortte Felder zich met passie op de geologie. Zijn naam zal blijvend verbonden zijn met de vuursteenmijn in Rijckholt, die hij eind jaren zestig samen met Werner ontsloot. Nooit eerder was, indertijd, een zesduizend jaar oude vuursteenmijn met een groot aantal schachten blootgelegd.
Sjeuf Felder was jarenlang conservator in het Maastrichts Natuurhistorisch Museum, waar hij een expositie samenstelde van onder andere in Rijckholt gedane vondsten. “Als conservator verwierf Sjeuf de koosnaam ‘stenendokter’, iedereen die ergens een speciale steen gevonden had en meer wilde weten over de herkomst kon bij hem terecht”, zegt Wiel Schins, voorzitter van de Limburgse afdeling van de Nederlandse Geologische Vereniging.
In december vorig jaar overleed Werner Felder, 78 jaar oud. “In een half jaar tijd hebben we de twee belangrijkste peilers onder onze vereniging verloren. Met zijn gepassioneerde lezingen en talrijke boeken en artikelen heeft Sjeuf vele harten voor de geologie gewonnen”, treurt Schins, die zelf, onder de titel ‘Het Fenomeen Felder, een boek schreef over de broers.
Sjeuf Felder wordt vrijdag 22 mei begraven in de kerk van Cadier en Keer.